- Reklama -zprávy

Úplněk

Date:

Share:

Úplněk je nejen kosmickým jevem, ale také významným symbolem v duchovním světě. V mnoha kulturách a náboženstvích má úplněk své místo a znamená mnoho různých věcí. Co všechno lze spojit s úplňkem a duchovním světem?

V mnoha náboženstvích a kulturách je úplněk považován za symbol obnovy, změny a nového začátku. To znamená, že může být vnímán jako dobře příhodná doba pro učinění pozitivních změn v životě. Může také být považován za čas pro modlitby a meditace.

Dalším významem úplňku v duchovním světě je to, že se jedná o dobrou dobu pro spirituální růst a posilování vztahu s vyšší silou nebo Bohem. Úplněk je také spojován s magií a rituály v mnoha kulturách, jako jsou například rituály obnovy energie nebo uzdravení.

V některých kulturách a náboženstvích je úplněk považován za symbolem ženského principu. V hinduismu je úplněk spojován s bohyní Kali, zatímco v křesťanství je spojován s Pannou Marií. Tato spojitost s ženským principem může odrážet moudrost, intuici a zdroj vnitřní síly.

Celkově řečeno, úplněk má v duchovním světě mnoho významů a symbolů. Může být vnímán jako dobře příhodná doba pro učinění pozitivních změn v životě, pro meditaci a modlitby, pro spirituální růst a posilování vztahu s vyšší silou. Úplněk může být také spojován s magií a rituály, a v některých kulturách a náboženstvích je považován za symbolem ženského principu. Tak ať už se na úplněk díváte jako na kosmický jev nebo jako na duchovní symbol, jeho význam je vždycky hluboký a inspirativní.

Zajímají Vás i jiné věci, jako například v této povídce? Na našem blogu se dočtete více.

Jednou jsem se setkal s jedním zaklínačem, který se specializoval na lov nebezpečných plazů a duchů. Byl to pořádný chlap s drsným vzhledem, ale jeho oči zářily, když mluvil o svém řemesle.

Jednou mi vyprávěl příběh o tom, jak musel bojovat s obřím hadem, který byl velký jako dospělý muž. Zaklínač se mu ale postavil a po několikahodinovém boji had nakonec podlehl.

Ale nejvíce mě překvapilo, když mi ukázal svého věrného draka. Ano, dobře slyšíte, draka! Byl to nádherný zelený plaz, který mu sloužil jako věrný pomocník při lovu nebezpečných bytostí.

Zaklínač mi řekl, že když je s drakem, tak se cítí jako jeden z nich. Že se mu podařilo navázat s ním tak hluboký vztah, že se mu zdá, že rozumí jeho řeči.

Tohle všechno mě fascinovalo. Můj přítel zaklínač je skutečný bojovník, který má štěstí, že má přátele jako jeho drak, kteří mu pomáhají překonat všechny překážky, které mu přijdou do cesty.

━ nové příběhy

Gekon obrovský

Gekon obrovský, známý také jako Gekko gecko, je druh gekona, který patří mezi největší druhy gekonů. Tito gekoni jsou původem z tropických oblastí jihovýchodní...

Hobit

Hobit, aneb tam a zpět je epický příběh o hrdinské cestě za dobrodružstvím, která končím získáním velkého pokladu. Objevují se zde hobiti, trpaslíci a...

Porovnání spotřebitelských cen 2017-2022: Česko vs Estonsko

Inflace v roce 2022 zlomila veškeré rekordy skoro ve všech evropských státech. Rostou ceny vstupů, podražují energie, k navýšení došlo i u výrobních nákladů...

Jak se vypořádat s vyhořením

Vyhoření nás může doběhnout v mnoha oblastech života, nicméně v profesní oblasti je to možná nejběžnější. Snažíme se podat co nejlepší výkony, uživit rodinu, potěšit svého šéfa, a tak pracujeme na dvě stě procent a...

Surrealistické obrazy

Surrealismus je umělecký směr, který se zrodil ve Francii. Vycházel z dadaismu, který symbolizoval Goya, Bosh nebo Arcimbola. Zabývá se snovými fantaziemi, které jsou...
- Komerční sdělení -pr článek
Předchozí článekGekon obrovský