- Reklama -zprávy

Podle čeho vybrat správnou sedačku do obývacího pokoje?

Date:

Share:

Sedací souprava je duší obývacího pokoje. Ležet, sedět nebo i poskakovat na ní budou všichni členové vaší domácnosti. Ne nadarmo se začátek každého dílu seriálu Simpsonovi točí právě kolem sedačky a toho, jak se na ní celá rodina snaží posadit. Sedačka je totiž jedním z interiérových prvků, který rodinu stmeluje. Dnes vám poradíme, jak vybrat sedací soupravu, aby poskytovala příjemné společné chvíle vám všem.

Ač vás bude pravděpodobně lákat vybírat především podle vzhledu, je důležité při výběru dbát především na praktičnost a pohodlí. Na místě je také zvážit váš životní styl a to, jak často a jakým způsobem plánujete sedačku využívat. Budete se na pohovce každý den koukat na televizi, přespí na ní občas i vaši přátelé, bude na ní celé dny vyspávat váš kocour? Žijete sami a stačí vám jen malá sedačka, nebo máte početnou rodinu a hodila by se vám velká sedací souprava? Na všechny tyto aspekty se teď podíváme.

Stanovte si priority

Pro začátek byste si měli ujasnit odpovědi na několik zcela zásadních otázek, podle kterých můžete zúžit výběr, který máte před sebou.

  • Zásadní je především velikost a cena. Stanovte si, kolik chcete do sedačky maximálně investovat. Poté změřte, jak veliký je váš obývák a zároveň počet členů vaší domácnosti. Podle toho si stanovte přibližné rozměry sedačky.
  • Nezáleží jen na velikosti. Důležitý je i tvar, který upřednostňujete, resp. takový, který vám rozložení obývacího pokoje umožní. Zda půjde o rohovou sedačku, rovnou sedací soupravu, nebo sedačku do tvaru U.
  • Významnou roli hraje materiál potahu i konstrukce.
  • Až jako poslední byste měli vybírat podle barvy a celkového designu.

Aby se Homerovi dobře leželo

Ačkoliv označení sedací souprava tomuto kusu nábytku vcelku jasně přiřadilo svůj účel, není výjimkou, že si na sedačce chceme dát šlofíka, nebo zde dokonce strávit celou noc. Rozkládací sedačka je skvělým řešením pro malé byty, jelikož může zastat i funkci postele. Pokud na ní plánujete spát každý den, určitě se vyplatí vybrat takovou, která je vybavená kvalitní matrací. Nemá smysl, aby vás následně celý den bolela záda. Pokud na ní jen občas přespí nějaká návštěva, stačí vám obyčejnější rozkládací plocha, která nebude úplně měkoučká jako postýlka. Každopádně si ji určitě v obchodě vyzkoušejte.

Aby se Marge snadno uklízelo

Pokud máte v domácnosti zvířata, myslete na to, že ne každý materiál je vůči nim odolný. Nejlepším řešením je povrch, který je omyvatelný a zároveň odolný vůči drápkům vašich mazlíčků. Ideální je husté pevné čalounění, které navíc naimpregnujete.

Pokud nemáte domácí zvířata, ani malé děti, které sedačku snadno zašpiní, můžete se pustit i do zajímavějších a méně typických materiálů jako je samet, hedvábí nebo kůže. Ty jsou na údržbu sice náročnější, ale pokud jste milovníci designových kousků, oceníte je.

Aby byla odolná vůči Bartovi

Kvalitní konstrukce výrazně prodlužuje životnost celé sedačky. Zvláště pokud máte rozjívené děti, které na ní s oblibou poskakují, měli byste raději volit kovovou konstrukci. Masivní dřevo také ledacos vydrží. Pokud ale budete se sedací soupravou zacházet šetrně, stačí vám dokonce i konstrukce z dřevotřísky. Její životnost sice nebude zdaleka taková, jako je tomu u kovové varianty, ale pokud ji plánujete za několik let (třeba v důsledku stěhování) opět měnit, postačí vám.

Aby se na ní mohla Líza učit

Při výběru sedačky dbejte i na výšku opěradla. Pokud na sedačce budete trávit dlouhé hodiny s nosem v knize nebo očima upřenýma na obrazovku, budete si chtít pohodlně opřít hlavu. Sedačky, které končí v polovině zad, nejsou v tomto případě ideální.

Aby se do ní vešly hračky pro Maggie

Spojení sedačky a úložného prostoru je velkou výhodou. Zde záleží především na velikosti vašeho bytu a počtu věcí, které vlastníte. Pro někoho se pak může stát úložný prostor pod sedačkou naprostou prioritou a pro někoho bude jen příjemným bonusem. Pravděpodobně ale téměř každý ocení, když má v záloze trochu úložného prostoru navíc. Můžete si zde uschovat sezónně nepoužívané deky, povlečení, hračky nebo třeba zimní bundy.

Aby se na ni vešla i Patty a Selma

O velikosti sedací soupravy jsme už mluvili v rámci priorit, ale zmiňujeme ji raději ještě jednou. Nezáleží totiž jen na tom, kolik je členů vaší domácnosti, ale i na tom, zda (a jak často) přijímáte doma návštěvy. Pokud se u vás každý víkend schází celá početnější rodina na oběd, pravděpodobně oceníte velkou sedací soupravu, a to i v případě, že jste přes týden doma pouze dva.

Jakmile se u vás větší počet lidí sejde jen několikrát do roka, nejspíš si vystačíte i s menší sedačkou a návštěvu případně usadíte na židle nebo na polštářky na podlaze.

━ nové příběhy

Jak se vypořádat s vyhořením

Vyhoření nás může doběhnout v mnoha oblastech života, nicméně v profesní oblasti je to možná nejběžnější. Snažíme se podat co nejlepší výkony, uživit rodinu, potěšit svého šéfa, a tak pracujeme na dvě stě procent a...

Surrealistické obrazy

Surrealismus je umělecký směr, který se zrodil ve Francii. Vycházel z dadaismu, který symbolizoval Goya, Bosh nebo Arcimbola. Zabývá se snovými fantaziemi, které jsou...

Plazmový řezací stroj – efektivní nástroj pro dělení různých materiálů

Plasmová řezačka nabízí skvělé vlastnosti, které oceníte při řezání materiálů. Je vhodná pro dělení různých materiálů, přičemž je efektivní a precizní. Ve srovnání s jinými...

Kde mi půjčí, když jsem důchodce a potřebuji peníze ihned?

Na trhu je nepřeberné množství bankovních i nebankovních společností, které se neustále perou o nové zákazníky. Avšak o klienty z takzvané rizikové skupiny je již...

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na bázi mikrocementu, které poskytuje moderní a nadčasové řešení, nejen při požadavku na vzhled pohledového betonu,...
- Komerční sdělení -pr článek