- Reklama -zprávy

Nultá léta a odhalené dekolty. Móda na Grammy se vrátila do dob před pandemie

Date:

Share:

Hudební noc roku, předávání cen Grammy, byla po dlouhých měsících prvním velkým výročním akcí, na které se sešli hudební osobnosti živě, a předvedli se kromě pódia či domácích obývacích pokojů i na červeném koberci.

Přestože pro pandemii v okleštěné podobě ao téměř dva měsíce později, jak bylo původně plánováno, 63. ročník udělování Grammy přinesl za přísných hygienických podmínek ceremoniál, který patřil zejména ženským umělkyním. Ty bodovaly mimo jiné iv nejprestižnějších kategoriích.

Cenu za album roku získala zpěvačka Taylor Swift s titulem Folklore. Čtyři kategorie ovládla Beyoncé, která zároveň zlomila rekord, a stala se zpěvačkou s největším počtem sošek Grammy v historii s celkovým počtem 28 cen.

Účinkující i ti, kteří předávali ceny a dorazili do Kongresového centra v Los Angeles, si nenechali ujít jednu ze vzácných příležitostí vyniknout v neotřelých módních kreacích.

„Jako vždy, styl na hudebních cenách byl jasnější, odvážnější a barevnější, než na většině filmových a televizních událostí podobného rázu,“ píše novinář Oscar Holland pro CNN.

Magazín New York Times zase zhodnotil, že šaty, které by jindy vzbudily převracení očima a cynismus, se nyní jevily jako odvážné rozhodnutí nenechat nad námi vyhrát uplynulý pandemický rok.

„Kdo se chce omezovat, když už jsme všichni omezeni stejně?“ ptá se autorka Vanessa Friedman.

Zpěvačka Phoebe Bridgers se tak na červeném koberci ukázala v šatech z dílny Gucci jako chodící kostra, přičemž na černé róbě se vyjímaly zejména vyšívané kosti.

Jhene Aiko ohromila v objemné růžové týlní róbě a podobný dojem zanechala i Noah Cyrus.

Tu někteří módní kritici označovali v jejím Schiaparelli Haute Couture róbě za peřinu, květák či dokonce obrovskou ústřici.

Několik dámy vsadilo na odvážné výstřihy a odhalené dekolty – od raperky Doja Cat v motocyklové kožené bundě přes country zpěvačku Mirandu Lambert v lesklých stříbrných šatech až po Ingrid Andress v bílém obleku s třásněmi zakrývajícími hrudník.

Billie Eilish, raperka Chika či producent Lido zase na červený koberec přinesli závan nultých let – spolu s nadrozměrným oblečením i sportovně-elegantní styl.

Nejsymboličtěji se však předvedla raperka Megan Thee Stallion, která se ukázala v zářivě oranžové róbě bez ramínek od Dolce & Gabbana, v zadní části zdobené obrovskou mašlí. „Chtěla jsem vypadat jako Grammy, tak jsem to takhle projevila,“ uvedla.

━ nové příběhy

Jak se vypořádat s vyhořením

Vyhoření nás může doběhnout v mnoha oblastech života, nicméně v profesní oblasti je to možná nejběžnější. Snažíme se podat co nejlepší výkony, uživit rodinu, potěšit svého šéfa, a tak pracujeme na dvě stě procent a...

Surrealistické obrazy

Surrealismus je umělecký směr, který se zrodil ve Francii. Vycházel z dadaismu, který symbolizoval Goya, Bosh nebo Arcimbola. Zabývá se snovými fantaziemi, které jsou...

Plazmový řezací stroj – efektivní nástroj pro dělení různých materiálů

Plasmová řezačka nabízí skvělé vlastnosti, které oceníte při řezání materiálů. Je vhodná pro dělení různých materiálů, přičemž je efektivní a precizní. Ve srovnání s jinými...

Kde mi půjčí, když jsem důchodce a potřebuji peníze ihned?

Na trhu je nepřeberné množství bankovních i nebankovních společností, které se neustále perou o nové zákazníky. Avšak o klienty z takzvané rizikové skupiny je již...

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na bázi mikrocementu, které poskytuje moderní a nadčasové řešení, nejen při požadavku na vzhled pohledového betonu,...
- Komerční sdělení -pr článek