- Reklama -zprávy

Nultá léta a odhalené dekolty. Móda na Grammy se vrátila do dob před pandemie

Date:

Share:

Hudební noc roku, předávání cen Grammy, byla po dlouhých měsících prvním velkým výročním akcí, na které se sešli hudební osobnosti živě, a předvedli se kromě pódia či domácích obývacích pokojů i na červeném koberci.

Přestože pro pandemii v okleštěné podobě ao téměř dva měsíce později, jak bylo původně plánováno, 63. ročník udělování Grammy přinesl za přísných hygienických podmínek ceremoniál, který patřil zejména ženským umělkyním. Ty bodovaly mimo jiné iv nejprestižnějších kategoriích.

Cenu za album roku získala zpěvačka Taylor Swift s titulem Folklore. Čtyři kategorie ovládla Beyoncé, která zároveň zlomila rekord, a stala se zpěvačkou s největším počtem sošek Grammy v historii s celkovým počtem 28 cen.

Účinkující i ti, kteří předávali ceny a dorazili do Kongresového centra v Los Angeles, si nenechali ujít jednu ze vzácných příležitostí vyniknout v neotřelých módních kreacích.

„Jako vždy, styl na hudebních cenách byl jasnější, odvážnější a barevnější, než na většině filmových a televizních událostí podobného rázu,“ píše novinář Oscar Holland pro CNN.

Magazín New York Times zase zhodnotil, že šaty, které by jindy vzbudily převracení očima a cynismus, se nyní jevily jako odvážné rozhodnutí nenechat nad námi vyhrát uplynulý pandemický rok.

„Kdo se chce omezovat, když už jsme všichni omezeni stejně?“ ptá se autorka Vanessa Friedman.

Zpěvačka Phoebe Bridgers se tak na červeném koberci ukázala v šatech z dílny Gucci jako chodící kostra, přičemž na černé róbě se vyjímaly zejména vyšívané kosti.

Jhene Aiko ohromila v objemné růžové týlní róbě a podobný dojem zanechala i Noah Cyrus.

Tu někteří módní kritici označovali v jejím Schiaparelli Haute Couture róbě za peřinu, květák či dokonce obrovskou ústřici.

Několik dámy vsadilo na odvážné výstřihy a odhalené dekolty – od raperky Doja Cat v motocyklové kožené bundě přes country zpěvačku Mirandu Lambert v lesklých stříbrných šatech až po Ingrid Andress v bílém obleku s třásněmi zakrývajícími hrudník.

Billie Eilish, raperka Chika či producent Lido zase na červený koberec přinesli závan nultých let – spolu s nadrozměrným oblečením i sportovně-elegantní styl.

Nejsymboličtěji se však předvedla raperka Megan Thee Stallion, která se ukázala v zářivě oranžové róbě bez ramínek od Dolce & Gabbana, v zadní části zdobené obrovskou mašlí. „Chtěla jsem vypadat jako Grammy, tak jsem to takhle projevila,“ uvedla.

━ nové příběhy

Vybíráme jídelní stůl a k němu pohodlné židle

Zařizujete svou jídelnu a potřebujete vybrat velký stůl, ke kterému se vejde celá rodina a pohodlné židle, na kterých bude radost sedět? Poradíme s...

Jak výhodně nakoupit nábytek do kanceláře

V dnešní době, kdy dochází k masivnímu rozvoji technologií, mají lidé stále více příležitostí k získání zaměstnání nebo k založení nového podniku. Mohou si...

Podle čeho vybrat správnou sedačku do obývacího pokoje?

Sedací souprava je duší obývacího pokoje. Ležet, sedět nebo i poskakovat na ní budou všichni členové vaší domácnosti. Ne nadarmo se začátek každého dílu...

Jak si zajistit vysněné bydlení díky hypotéce

Máte jasnou představu o tom, jak by vaše vysněné bydlení mělo vypadat, ale tápete v tom, jak financovat jeho nákup? Pokud nemáte vlastní finanční...

Talismany a jejich specifika

Talismany či amulety mají ve šperkařství nebo obecně v oblasti drobných ozdob a cenností zvláštní postavení, jelikož je jim často připisována zvláštní moc. Přestože si...
- Komerční sdělení -pr článek