- Reklama -zprávy

Naši známou stand-up komičku nezastaví hejty, ​​nebojí se ukázat: Bodyshaming se stal tichým společníkem a je načase začít o něm mluvit!

Date:

Share:

„Bodyshaming se stal tichým společníkem a je načase o něm začít mluvit,“ napsala Simona Salátová.

Nezastaví ji ani negativní zpětná vazba
Známá komička Simona Salátová se kvůli propagování tématu bodypositivity dostává do konfliktu se svými fanoušky. Pod posledním příspěvkem ve spodním prádle vyjádřila názor, že si toto téma „půjde“ ještě nějaký čas.

„Ještě si asi chvilku půjdu na té vlně bodypositivity i když jsem si zde našla pár komentářů lidí, kteří si stále myslí, že tohle je válka tučných proti zbytku krásného světa. Bodypositivity je v první řadě filozofie, která hovoří o tom, že je třeba znát svá pozitiva i své nedostatky. Jen když je přijmeme, umíme je spravovat, ovládat a případně měnit. Velmi bych si přála, abychom v tomto světě pochopili, že nemusíme všichni vypadat podobně, abychom byli spokojeni. Vždyť ani šťastnými nás nedělají stejné věci a je to okej.“

Chce provést změnu
Simona přišla za poslední období do konfliktu s více známými tvářemi. Nejprve to byla veřejná slovní přestřelka v pořadu Veroniky Cifrové Ostrihoňové, kdy se kvůli cestování během pandemie pustila do Dominiky Navara Cibulkové. Později si řekli své i prostřednictvím sociálních sítí.

Potom se nezdržela svého názoru a vyjádřila rozhořčení kvůli soutěži Miss Slovensko. Byla znechucená a prosazovala názor, že bychom se jako země měli posunout v tom, jak stále posuzujeme krásu.

Je zastánkyní názoru, že by v soutěži neměly být jen štíhlé ženy, protože soutěže jako tyto nám podvědomě vytvářejí standardy krásy, které pak všichni následujeme.

Téma bodyshaming se v poslední době začalo řešit stále více. Všude na světě se velké společnosti dostávají do bodu, kdy do svých módních kampaní zahrnují i ​​plnější ženy.

Podpora od fanoušků
Známá komička na svůj Instagram přidala fotografii s rozsáhlým popisem a upřímnou úvahou o tom, proč by nemělo BMI určovat naši krásu, osobnost či hodnotu. Její slova si vysloužila velmi mnoho lajků i sdílení. Simona chce udělat změnu ve vnímání krásy žen na Slovensku.

„Vždycky jsem si myslela, že pochybování o sobě patří ženám. Dnes vím, že pochybovat o sobě, srovnávat se a měřit svou hodnotu nesmyslnými ideály patří všem. Patří nám jako společnosti a není to ten nejlepší dárek evoluce, jaký jsme mohli dostat. Ale je tady. Když máš špinavé ruce, snadno si to uvědomíš a umyješ si špínu. Začneš znovu. Když máš špinavou mysl, můžeš tak žít klidně celý život s jistotou, že jsi čistý.“

Nedosažitelné ideály určují místo v žebříčku atraktivity
Simona se zamýšlí nad tématem, proč je pro nás vzezření tak důležité a jak moc vnímání sami sebe a okolí, dokáže ovlivnit naše chování. „Sama nevím, jestli si dokážeme přiznat, jak těžké bude v tomto začít znovu. V čem? V nahlížení na lidi přes jejich vzhled. Chodit s očima dokořán, neznamená umět podle oblečení odhadnout charakter, podle postavy vlastnosti, podle počtu vlasů určovat koeficient štěstí. Je to nefér! Není to spravedlivé!

Přece jsme si na to zvykli a z krásy udělali karikaturu. Podle nedosažitelných ideálů určujeme místa v žebříčku atraktivity. Opravdu tvé BMI rozpoví tvůj životní příběh? Ať je jakékoli. Bodyshaming se stal tichým společníkem a je načase začít o něm mluvit,“ napsala.

I když byla Simona jako moletka se sebou spokojená, rozhodla se, že své tělo změní a podařilo se jí za poslední měsíce zhubnout už 15 kilogramů. Není to o váze, je to o tom, jak se cítíte ve svém těle, jak si povídáte samy se sebou a jak nahlížíte na své tělo. Můžete se milovat i když máte 100 kilogramů a stejnou sebelásku můžete k sobě pociťovat, když máte o polovinu méně.

Zdroj: Instagram: simonacomedy
Na toto téma mají odborníci také svůj názor. Jedeme prý z extrému do extrému. Ve všem je důležité najít ten správný balanc:

━ nové příběhy

Jak se vypořádat s vyhořením

Vyhoření nás může doběhnout v mnoha oblastech života, nicméně v profesní oblasti je to možná nejběžnější. Snažíme se podat co nejlepší výkony, uživit rodinu, potěšit svého šéfa, a tak pracujeme na dvě stě procent a...

Surrealistické obrazy

Surrealismus je umělecký směr, který se zrodil ve Francii. Vycházel z dadaismu, který symbolizoval Goya, Bosh nebo Arcimbola. Zabývá se snovými fantaziemi, které jsou...

Plazmový řezací stroj – efektivní nástroj pro dělení různých materiálů

Plasmová řezačka nabízí skvělé vlastnosti, které oceníte při řezání materiálů. Je vhodná pro dělení různých materiálů, přičemž je efektivní a precizní. Ve srovnání s jinými...

Kde mi půjčí, když jsem důchodce a potřebuji peníze ihned?

Na trhu je nepřeberné množství bankovních i nebankovních společností, které se neustále perou o nové zákazníky. Avšak o klienty z takzvané rizikové skupiny je již...

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na bázi mikrocementu, které poskytuje moderní a nadčasové řešení, nejen při požadavku na vzhled pohledového betonu,...
- Komerční sdělení -pr článek