- Reklama -zprávy

Jak mám svého poskytovatele požádat o odklad splátek?

Date:

Share:


Život je nepředvídatelný a občas nám do cesty klade nelehké překážky. Takovou nepříznivou situací může být i finanční tíseň, která nám může v lecčem zavařit, například při splácení půjček. Pomoci nám může odklad splátek. Jak funguje, kdy na něj máme nárok a jak ho společnosti zdůvodnit, se dozvíte v následujících řádcích.

Odložení splátek nám může ulehčit život

Když se rozhodnete požádat svoji banku či nebankovního poskytovatele o odložení splátek, odvodu měsíčních částek se na nějaký čas úplně zbavíte. Tato doba se u každého poskytovatele liší, většinou vám však odpustí splácení na dobu jednoho měsíce až půl roku. Vy tak získáte dostatek času vyřešit si své finanční problémy a následně znovu přejít ke splácení.

Po uplynutí doby tohoto odkladu nastane jedna ze dvou variant, abyste splatili to, co máte. První variantou je, že se vaše měsíční splátky navýší a vy tak půjčku doplatíte ve smluveném termínu. Pokud by ale navýšení splátky bylo pro vás přítěží, můžete se domluvit s poskytovatelem, že o dobu odkladu prodlouží celkovou splatnost úvěru a vy budete platit stejně vysoké částky jako před odkladem.

Počítejte ale také s poplatkem z povolení odkladu splátek.

Jak o odklad splátek zažádat?

Platí, že každá společnost používá jiné postupy. Některá má na internetových stránkách vytvořený speciální formulář určený pro zájemce o tuto službu. U jiné je nutností spojit se telefonicky a celou situaci vyřešit touto cestou.

Na trhu se však setkáme i s poskytovateli, kteří odložení splátek vůbec neumožňují. Je to zcela v pořádku, jelikož zákon neudává na tuto službu právní nárok. Nicméně ve většině případů se vám společnost bude snažit vyjít vstříc, zejména, pokud uvidí snahu o včasné řešení problémů.

Buďte upřímní

Nevyhovět vám může například tehdy, pokud se jí odůvodnění odložení nebude pozdávat. I přesto se vyplatí vždy mluvit pravdu a uvést reálný důvod vaší žádosti o odklad. V opačném případě byste se totiž mohli dostat do problémů se zákonem. Důvodů pro odložení je velká spousta. Někdo o tuto možnost může mít zájem v době, kdy přijde o práci, jiného z běžného provozu vyřadí nemoc, čímž se mu příjem peněz také sníží.

Co dělat tehdy, když vám společnost nevyhoví?

Možností je více. Zkuste se zeptat, jestli byste si mohli splátky snížit, a zvažte, jestli by vám tato možnost nestačila. Pokud je však pro vás přerušení splácení existenčně důležité, zkuste svůj úvěr refinancovat či společně s ostatními závazky zkonsolidovat. Jiná společnost vám může umožnit takové podmínky, se kterými budete spokojeni.

Nikdy si však na uhrazení splátky neberte další půjčku. Lákavá je například lehce dostupná krátkodobá půjčka od nebankovní společnosti. Ta může být běžně nápomocná, nicméně vytloukat klín klínem se nevyplatí. Takové jednání vás totiž může lehce uvrhnout do dluhové pasti.

━ nové příběhy

Plazmový řezací stroj – efektivní nástroj pro dělení různých materiálů

Plasmová řezačka nabízí skvělé vlastnosti, které oceníte při řezání materiálů. Je vhodná pro dělení různých materiálů, přičemž je efektivní a precizní. Ve srovnání s jinými...

Kde mi půjčí, když jsem důchodce a potřebuji peníze ihned?

Na trhu je nepřeberné množství bankovních i nebankovních společností, které se neustále perou o nové zákazníky. Avšak o klienty z takzvané rizikové skupiny je již...

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na bázi mikrocementu, které poskytuje moderní a nadčasové řešení, nejen při požadavku na vzhled pohledového betonu,...

Využití energie z obnovitelných zdrojů

Obnovitelné zdroje energie jsou důležitou součástí budoucího energetického mixu. Oproti tradičním fosilním palivům nabízejí řadu výhod, včetně menšího dopadu na životní prostředí, větší bezpečnosti...

Vybíráme jídelní stůl a k němu pohodlné židle

Zařizujete svou jídelnu a potřebujete vybrat velký stůl, ke kterému se vejde celá rodina a pohodlné židle, na kterých bude radost sedět? Poradíme s...
- Komerční sdělení -pr článek