- Reklama -zprávy

Gekon obrovský

Date:

Share:

Gekon obrovský, známý také jako Gekko gecko, je druh gekona, který patří mezi největší druhy gekonů. Tito gekoni jsou původem z tropických oblastí jihovýchodní Asie a jsou oblíbení mezi chovateli gekonů díky svému impozantnímu vzhledu.

Gekoni obrovští mohou dosáhnout délky až 60 cm a váhy až 300 gramů. Mají velké, kulaté oči a velké, široké tlamy. Jejich kůže má různé barvy, včetně oranžové, hnědé, šedé a zelené, s bílými skvrnami po celém těle.

Tito gekoni jsou noční a velmi aktivní, loví v noci a odpočívají během dne. Jsou velmi rychlí a mají schopnost přichytit se na hladké povrchy pomocí svých silných drápků a lepkavých prstů.

Gekoni obrovští jsou býložraví a živí se různými druhy ovoce a hmyzu, jako jsou cvrčci, švábi a kobylky. V zajetí je lze krmit různými druhy ovoce, jako jsou hrozny, melouny a banány, stejně jako cvrčky a další hmyz.

Chov gekonů obrovských vyžaduje velké terárium s dostatkem prostoru pro pohyb a skrýše pro odpočinek. Potřebují také vhodnou teplotu a vlhkost, aby se cítili pohodlně a zdravě. Pokud jsou správně chováni a krmeni, mohou se stát velmi přátelskými a naučit se interakci s lidmi.

Celkově lze říci, že gekon obrovský je fascinujícím tvorem, který si získává srdce mnoha nadšených chovatelů. Je důležité zajistit mu správné podmínky pro život a dostatek péče a pozornosti, aby mohl žít dlouhý a zdravý život jako váš domácí mazlíček.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o nihilismu nebo co všechno napsal Mozart či jaký je rozdíl mezi koněm a oslem.

━ nové příběhy

Úplněk

Úplněk je nejen kosmickým jevem, ale také významným symbolem v duchovním světě. V mnoha kulturách a náboženstvích má úplněk své místo a znamená mnoho...

Hobit

Hobit, aneb tam a zpět je epický příběh o hrdinské cestě za dobrodružstvím, která končím získáním velkého pokladu. Objevují se zde hobiti, trpaslíci a...

Porovnání spotřebitelských cen 2017-2022: Česko vs Estonsko

Inflace v roce 2022 zlomila veškeré rekordy skoro ve všech evropských státech. Rostou ceny vstupů, podražují energie, k navýšení došlo i u výrobních nákladů...

Jak se vypořádat s vyhořením

Vyhoření nás může doběhnout v mnoha oblastech života, nicméně v profesní oblasti je to možná nejběžnější. Snažíme se podat co nejlepší výkony, uživit rodinu, potěšit svého šéfa, a tak pracujeme na dvě stě procent a...

Surrealistické obrazy

Surrealismus je umělecký směr, který se zrodil ve Francii. Vycházel z dadaismu, který symbolizoval Goya, Bosh nebo Arcimbola. Zabývá se snovými fantaziemi, které jsou...
- Komerční sdělení -pr článek
Předchozí článekHobit
Další článekÚplněk